28 Ağustos 2016

Hava Durumu Çok Okunanlar

| KÜLTÜR/SANAT

Kars’ta çekilen filmler‏

Kars’ta ve Ardahan’da çekimi gerçekleşen filmlerin izlenme oranı oldukça yüksek.
Birçok illerde çekilen filmlere göre Kars’ta ve Ardahan’da çekilen filmler daha çok dikkat çekiyor. Bir çok ünlü sanatçının rol aldığı filmler, beğenilerek izleniyor. Bunlardan bir kaçı 1992’de Sarıkamış’ta çekilen “Aysarının Zilleri”: Oyuncular: Menderes Samancılar, Yalçın Dümer, Mine Çayıroğlu, Mine Sun, Levent İnanır, Engin İnal ve köylülerin katılımıyla gerçekleşmiş iki gencin bir birini sevmesi konusunu ele almışlardı.

2004 Yılında çekilen “İnat Hikayeleri”: Oyuncular Tuncel Kurtiz, Sabri Tutal, Kemal Gültekin, Ali Başkan, Aslı Sulan ve köylülerinde katılımıyla gerçekleşmiş olup çetin kış şartları ve inatlıkla bir yere varılmayacağını ele almışlardı.

2009 yılında çekilen “Güneşi Gördüm”: Mahsun Kırmızıgül, Zafer Ergin, Ali Sürmeli, Hande Subaşı, Nurseli İdiz ve bir çok oyuncu rol aldığı filmi köydeki zor şartlara değinmişti.

Son olarak da “Deli Deli Olma” filmi: Oyuncular Tarık Akan, Şerif Sezer, Levent Tülek, Zuhal Topal, Korel Cezayirli, Havin Funda Saç, Yeşim Ceren Bozoğlu, Barış Üregül, Nihal Tercan, Özlem Dilber, Çağla Acar ve köylülerin katılımıyla gerçekleşmiş birlik ve beraberlik olduklarını ele almışlardı.
(VA-BA-S) KOCAELİ/(KHA) – VEDAT AYDEMİR
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.


KÜLTÜR/SANAT Kategorisindeki Diğer Haberlerimiz